PIŁKA NOŻNA

IV LIGA

19.10.2019r, 11:00

Slavia Ruda Śląska - AKS Mikołów

(Ruda Śląska)

2d 24h 32min 11s

PIŁKA NOŻNA

Klasa A

20.10.2019r, 11:00

AKS II Mikołów - Siemianowiczanka II Siemianowice Śl.

(Mikołów, ul. Zawilców 8)

2d 24h 32min 11s

To nie był zwyczajny ligowy pojedynek, to były DERBY powiatu, na które długo w IV lidze czekaliśmy.

W 6. kolejce nasi zawodnicy pozytywnie zaprezentowali się przed własną publicznością. 

Dla piłkarzy AKS niedzielny wyjazd do Kłobucka był najdalszym w obecnej IV lidze.

W 4. kolejce IV ligi do Mikołowa przyjechał Mistrz Polski z roku 1980 roku - Szombierki Bytom. 

Nietypowo, bo w niedzielne popołudnie, nasi piłkarze pojechali do malowniczego Poraja na mecz z tamtejszą Polonią.

W drugiej kolejce ligowej piłkarze AKS ponownie grali u siebie. Rywalem był zespół Sarmacji z Będzina.

Pierwsze śliwki robaczywki... 

Ostre strzelanie urządzili sobie zawodnicy AKS w ostatnim sparingu ze Spartą Katowice.

W kolejnym sparingu mikołowianie podejmowali zespół Błyskawicy Drogomyśl.

W sparingu ze Spójnią Landek nie zobaczyliśmy nic specjalnego.

"(...) porównując moje poprzednie kluby, AKS Mikołów nie powinien mieć żadnych kompleksów." - rozmowa z nowym zawodnikiem AKS Mikołów.

Pierwszy poważny sparing zaskoczył wszystkich bardzo dobrą grą obu drużyn.

Do mikołowskiego zespołu dołączył pomocnik, który w przeszłości grał w Ekstraklasie.

W środowe popołudnie w Mikołowie rozegrano test-mecz z młodzieżowym zespołem Rozwoju Katowice.

AKS pozyskał kolejnego zawodnika. Czy to od niego zacznie się ustalanie meczowego składu?

Przed sezonem 2019/2020 w sztabie trenerskim drużyny seniorów doszło do zmian.

"Po szybkiej weryfikacji wszystkich ofert, ta z Mikołowa okazała się najbardziej konkretna"

Do mikołowskiej drużyny dołączył stoper, który ma na swoim koncie występy w 1. lidze!

We wtorek w siedzibie Śląskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się spotkanie organizacyjne z klubami IV ligi.

Przedstawiamy kilka podstawowych statystyk piłkarzy AKS Mikołów, którzy awansowali do IV Ligi.

Tabela - I zespół

Miejsce Nazwa Mecze Zwy. Rem. Por Br. + Br. - Br. +/- Punkty
1 Szombierki Bytom 10 8 2 0 22 8 14 26
2 Unia Kosztowy 10 6 3 1 26 10 16 21
3 AKS Mikołów 10 5 3 2 12 6 6 18
4 Ruch Radzionków 10 5 1 4 17 12 5 16
5 Warta Zawiercie 10 5 1 4 24 17 7 16
6 Gwarek Ornontowice 10 4 3 3 20 11 9 15
7 Sarmacja Będzin 10 3 5 2 16 9 7 14
8 Znicz Kłobuck 10 4 2 4 20 15 5 14
9 Unia Dąbrowa Górnicza 10 4 2 4 13 15 -2 14
10 MKS Śląsk Świętochłowice 10 4 2 4 12 18 -6 14
11 Przemsza Siewierz 10 3 4 3 17 16 1 13
12 Polonia Poraj 10 2 4 4 12 19 -7 10
13 Raków II Częstochowa 10 3 1 6 16 19 -3 10
14 Slavia Ruda Śląska 10 3 1 6 11 20 -9 10
15 RKS Grodziec 10 2 2 6 12 26 -14 8
16 Drama Zbrosławice 10 0 2 8 11 40 -29 2
awans   spadek

Skład - I zespół

Mateusz Bąk

Michał Biernacki

Robert Brysz

Mateusz Bukowiec

Paweł Drapała

Sebastian Duda

Patryk Durnaś

Przemysław Gałecki

Saba Jikia

Mateusz Kruk

Mateusz Kurdziel

Mateusz Majsner

Wojciech Oltman

Michał Pawełczyk

Marcin Piekarz

Piotr Piszczek

Adrian Plasan

Wojciech Przybylski

Mateusz Sikora

Bartosz Soliński

Adrian Sopniewski

Łukasz Szczepek

Borys Walczak

Mateusz Zamojda

Terminarz - I zespół

Kolejka Data i czas Mecz Wynik
Kolejka 1
1 2019-08-10 00:00:00 Raków II Częstochowa - Przemsza Siewierz 1 : 1
1 2019-08-10 00:00:00 Drama Zbrosławice - Slavia Ruda Śląska 1 : 3
1 2019-08-10 17:00:00 AKS Mikołów - MKS Śląsk Świętochłowice 0 : 2
1 2019-08-10 00:00:00 Sarmacja Będzin - Unia Dąbrowa Górnicza (wo) 3 : 0
1 2019-08-10 00:00:00 Polonia Poraj - Unia Kosztowy 1 : 1
1 2019-08-10 00:00:00 Szombierki Bytom - Warta Zawiercie 2 : 0
1 2019-08-10 00:00:00 Gwarek Ornontowice - RKS Grodziec 4 : 1
1 2019-08-11 00:00:00 Znicz Kłobuck - Ruch Radzionków 1 : 0
Kolejka 2
2 2019-08-17 00:00:00 MKS Śląsk Świętochłowice - Przemsza Siewierz 2 : 2
2 2019-08-17 00:00:00 RKS Grodziec - Raków II Częstochowa 2 : 1
2 2019-08-17 00:00:00 Slavia Ruda Śląska - Gwarek Ornontowice (wo) 0 : 3
2 2019-08-18 00:00:00 Ruch Radzionków - Drama Zbrosławice 4 : 0
2 2019-08-17 00:00:00 Warta Zawiercie - Znicz Kłobuck 3 : 1
2 2019-08-17 00:00:00 Unia Kosztowy - Szombierki Bytom 0 : 0
2 2019-08-17 00:00:00 Unia Dąbrowa Górnicza - Polonia Poraj 3 : 0
2 2019-08-17 17:00:00 AKS Mikołów - Sarmacja Będzin 0 : 0
Kolejka 3
3 2019-08-24 00:00:00 Sarmacja Będzin - MKS Śląsk Świętochłowice 2 : 0
3 2019-08-25 17:00:00 Polonia Poraj - AKS Mikołów 0 : 2
3 2019-08-24 00:00:00 Szombierki Bytom - Unia Dąbrowa Górnicza 3 : 1
3 2019-08-24 00:00:00 Znicz Kłobuck - Unia Kosztowy 1 : 4
3 2019-08-24 00:00:00 Drama Zbrosławice - Warta Zawiercie 3 : 4
3 2019-08-24 00:00:00 Gwarek Ornontowice - Ruch Radzionków 3 : 1
3 2019-08-24 00:00:00 Raków II Częstochowa - Slavia Ruda Śląska 4 : 1
3 2019-08-24 00:00:00 Przemsza Siewierz - RKS Grodziec 3 : 1
Kolejka 4
4 2019-08-31 00:00:00 MKS Śląsk Świętochłowice - RKS Grodziec 1 : 0
4 2019-08-31 00:00:00 Slavia Ruda Śląska - Przemsza Siewierz 2 : 1
4 2019-08-31 00:00:00 Ruch Radzionków - Raków II Częstochowa 2 : 1
4 2019-09-01 00:00:00 Warta Zawiercie - Gwarek Ornontowice 2 : 2
4 2019-08-31 00:00:00 Unia Kosztowy - Drama Zbrosławice 5 : 1
4 2019-08-24 00:00:00 Unia Dąbrowa Górnicza - Znicz Kłobuck 1 : 0
4 2019-08-31 17:00:00 AKS Mikołów - Szombierki Bytom 1 : 1
4 2019-08-31 00:00:00 Sarmacja Będzin - Polonia Poraj 1 : 1
Kolejka 5
5 2019-09-06 00:00:00 RKS Grodziec - Slavia Ruda Śląska 3 : 1
5 2019-09-07 00:00:00 Przemsza Siewierz - Ruch Radzionków 1 : 3
5 2019-09-07 00:00:00 Drama Zbrosławice - Unia Dąbrowa Górnicza 1 : 1
5 0000-00-00 00:00:00 Polonia Poraj - MKS Śląsk Świętochłowice 2 : 0
5 2019-09-07 00:00:00 Gwarek Ornontowice - Unia Kosztowy 2 : 2
5 2019-09-08 00:00:00 Szombierki Bytom - Sarmacja Będzin 2 : 1
5 2019-09-08 00:00:00 Raków II Częstochowa - Warta Zawiercie 1 : 5
5 2019-09-08 16:00:00 Znicz Kłobuck - AKS Mikołów 2 : 1
Kolejka 6
6 2019-09-14 00:00:00 MKS Śląsk Świętochłowice - Slavia Ruda Śląska 2 : 2
6 2019-09-14 00:00:00 Ruch Radzionków - RKS Grodziec 2 : 2
6 2019-09-14 00:00:00 Warta Zawiercie - Przemsza Siewierz 2 : 3
6 2019-09-14 00:00:00 Unia Kosztowy - Raków II Częstochowa 4 : 2
6 2019-09-14 00:00:00 Unia Dąbrowa Górnicza - Gwarek Ornontowice 1 : 0
6 2019-09-14 16:00:00 AKS Mikołów - Drama Zbrosławice 3 : 0
6 2019-09-14 00:00:00 Sarmacja Będzin - Znicz Kłobuck 1 : 1
6 2019-09-14 00:00:00 Polonia Poraj - Szombierki Bytom 1 : 3
Kolejka 7
7 2019-09-21 00:00:00 Slavia Ruda Śląska - Ruch Radzionków 0 : 2
7 2019-09-21 00:00:00 Drama Zbrosławice - Sarmacja Będzin 0 : 7
7 2019-09-21 00:00:00 Znicz Kłobuck - Polonia Poraj 3 : 3
7 2019-09-21 16:00:00 Gwarek Ornontowice - AKS Mikołów 1 : 2
7 2019-09-21 00:00:00 Przemsza Siewierz - Unia Kosztowy 1 : 3
7 2019-09-22 00:00:00 Szombierki Bytom - MKS Śląsk Świętochłowice 3 : 1
7 2019-09-22 00:00:00 Raków II Częstochowa - Unia Dąbrowa Górnicza 2 : 1
7 2019-09-21 00:00:00 RKS Grodziec - Warta Zawiercie 0 : 4
Kolejka 8
8 2019-09-28 00:00:00 MKS Śląsk Świętochłowice - Ruch Radzionków 2 : 1
8 2019-09-28 00:00:00 Warta Zawiercie - Slavia Ruda Śląska 2 : 1
8 2019-09-28 00:00:00 Unia Kosztowy - RKS Grodziec 6 : 1
8 2019-09-28 00:00:00 Unia Dąbrowa Górnicza - Przemsza Siewierz 1 : 4
8 2019-09-29 11:30:00 Raków II Częstochowa - AKS Mikołów 0 : 1
8 2019-09-28 00:00:00 Sarmacja Będzin - Gwarek Ornontowice 0 : 0
8 2019-09-28 00:00:00 Polonia Poraj - Drama Zbrosławice 2 : 2
8 2019-09-28 00:00:00 Szombierki Bytom - Znicz Kłobuck 1 : 0
Kolejka 9
9 2019-10-05 00:00:00 Slavia Ruda Śląska - Unia Kosztowy 1 : 0
9 2019-10-05 00:00:00 Drama Zbrosławice - Szombierki Bytom 2 : 5
9 2019-10-05 00:00:00 Znicz Kłobuck - MKS Śląsk Świętochłowice 5 : 0
9 2019-10-05 00:00:00 Gwarek Ornontowice - Polonia Poraj 4 : 0
9 2019-10-05 15:00:00 Przemsza Siewierz - AKS Mikołów 0 : 0
9 2019-10-05 00:00:00 RKS Grodziec - Unia Dąbrowa Górnicza 2 : 2
9 2019-10-05 00:00:00 Ruch Radzionków - Warta Zawiercie 2 : 1
9 2019-10-06 00:00:00 Raków II Częstochowa - Sarmacja Będzin 4 : 0
Kolejka 10
10 2019-10-12 00:00:00 MKS Śląsk Świętochłowice - Warta Zawiercie 2 : 1
10 2019-10-12 00:00:00 Unia Kosztowy - Ruch Radzionków 1 : 0
10 2019-10-12 00:00:00 Unia Dąbrowa Górnicza - Slavia Ruda Śląska 2 : 0
10 2019-10-12 11:00:00 AKS Mikołów - RKS Grodziec 2 : 0
10 2019-10-12 00:00:00 Sarmacja Będzin - Przemsza Siewierz 1 : 1
10 2019-10-12 00:00:00 Polonia Poraj - Raków II Częstochowa 2 : 0
10 2019-10-12 00:00:00 Szombierki Bytom - Gwarek Ornontowice 2 : 1
10 2019-10-12 00:00:00 Znicz Kłobuck - Drama Zbrosławice 6 : 1
Kolejka 11
11 2019-10-19 11:00:00 Slavia Ruda Śląska - AKS Mikołów :
11 2019-10-19 00:00:00 Drama Zbrosławice - MKS Śląsk Świętochłowice :
11 2019-10-19 00:00:00 Gwarek Ornontowice - Znicz Kłobuck :
11 2019-10-19 00:00:00 Przemsza Siewierz - Polonia Poraj :
11 2019-10-19 00:00:00 RKS Grodziec - Sarmacja Będzin :
11 2019-10-19 00:00:00 Ruch Radzionków - Unia Dąbrowa Górnicza :
11 2019-10-19 00:00:00 Warta Zawiercie - Unia Kosztowy :
11 2019-10-20 00:00:00 Raków II Częstochowa - Szombierki Bytom :
Kolejka 12
12 2019-10-26 00:00:00 Drama Zbrosławice - Gwarek Ornontowice :
12 2019-10-26 00:00:00 Unia Dąbrowa Górnicza - Warta Zawiercie :
12 2019-10-26 14:00:00 AKS Mikołów - Ruch Radzionków :
12 2019-10-26 00:00:00 Sarmacja Będzin - Slavia Ruda Śląska :
12 2019-10-26 00:00:00 Polonia Poraj - RKS Grodziec :
12 2019-10-26 00:00:00 Szombierki Bytom - Przemsza Siewierz :
12 2019-10-26 00:00:00 Znicz Kłobuck - Raków II Częstochowa :
12 2019-10-27 00:00:00 MKS Śląsk Świętochłowice - Unia Kosztowy :
Kolejka 13
13 2019-11-02 00:00:00 Slavia Ruda Śląska - Polonia Poraj :
13 2019-11-02 00:00:00 Gwarek Ornontowice - MKS Śląsk Świętochłowice :
13 2019-11-02 00:00:00 Przemsza Siewierz - Znicz Kłobuck :
13 2019-11-02 00:00:00 RKS Grodziec - Szombierki Bytom :
13 2019-11-02 00:00:00 Ruch Radzionków - Sarmacja Będzin :
13 2019-11-02 14:00:00 Warta Zawiercie - AKS Mikołów :
13 2019-11-02 00:00:00 Unia Kosztowy - Unia Dąbrowa Górnicza :
13 2019-11-03 00:00:00 Raków II Częstochowa - Drama Zbrosławice :
Kolejka 14
14 2019-11-09 00:00:00 Drama Zbrosławice - Przemsza Siewierz :
14 2019-11-09 14:00:00 AKS Mikołów - Unia Kosztowy :
14 2019-11-09 00:00:00 Sarmacja Będzin - Warta Zawiercie :
14 2019-11-09 00:00:00 Polonia Poraj - Ruch Radzionków :
14 2019-11-09 00:00:00 Szombierki Bytom - Slavia Ruda Śląska :
14 2019-11-09 00:00:00 Znicz Kłobuck - RKS Grodziec :
14 2019-11-09 00:00:00 Gwarek Ornontowice - Raków II Częstochowa :
14 2019-11-10 00:00:00 MKS Śląsk Świętochłowice - Unia Dąbrowa Górnicza :
Kolejka 15
15 2019-11-16 00:00:00 Slavia Ruda Śląska - Znicz Kłobuck :
15 2019-11-16 00:00:00 Przemsza Siewierz - Gwarek Ornontowice :
15 2019-11-16 00:00:00 RKS Grodziec - Drama Zbrosławice :
15 2019-11-16 00:00:00 Warta Zawiercie - Polonia Poraj :
15 2019-11-16 00:00:00 Unia Kosztowy - Sarmacja Będzin :
15 2019-11-16 13:30:00 Unia Dąbrowa Górnicza - AKS Mikołów :
15 2019-11-16 00:00:00 Ruch Radzionków - Szombierki Bytom :
15 2019-11-17 00:00:00 Raków II Częstochowa - MKS Śląsk Świętochłowice :

Wspierają nas:

Bank MBS
MOSIR
Vega Sport
CamMedia
Mikołów
UPC