PIŁKA NOŻNA

IV LIGA

25.08.2019r, 17:00

Polonia Poraj - AKS Mikołów

(Poraj, ul. Sportowa)

2d 24h 32min 11s

W drugiej kolejce ligowej piłkarze AKS ponownie grali u siebie. Rywalem był zespół Sarmacji z Będzina.

Pierwsze śliwki robaczywki... 

Ostre strzelanie urządzili sobie zawodnicy AKS w ostatnim sparingu ze Spartą Katowice.

W kolejnym sparingu mikołowianie podejmowali zespół Błyskawicy Drogomyśl.

W sparingu ze Spójnią Landek nie zobaczyliśmy nic specjalnego.

"(...) porównując moje poprzednie kluby, AKS Mikołów nie powinien mieć żadnych kompleksów." - rozmowa z nowym zawodnikiem AKS Mikołów.

Pierwszy poważny sparing zaskoczył wszystkich bardzo dobrą grą obu drużyn.

Do mikołowskiego zespołu dołączył pomocnik, który w przeszłości grał w Ekstraklasie.

W środowe popołudnie w Mikołowie rozegrano test-mecz z młodzieżowym zespołem Rozwoju Katowice.

AKS pozyskał kolejnego zawodnika. Czy to od niego zacznie się ustalanie meczowego składu?

Przed sezonem 2019/2020 w sztabie trenerskim drużyny seniorów doszło do zmian.

"Po szybkiej weryfikacji wszystkich ofert, ta z Mikołowa okazała się najbardziej konkretna"

Do mikołowskiej drużyny dołączył stoper, który ma na swoim koncie występy w 1. lidze!

We wtorek w siedzibie Śląskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się spotkanie organizacyjne z klubami IV ligi.

Przedstawiamy kilka podstawowych statystyk piłkarzy AKS Mikołów, którzy awansowali do IV Ligi.

Trener Marcin Molek podał plan przygotowań przed startem sezonu 2019/20. Przypominamy: AKS zagra w IV lidze!

Ostatecznie i definitywnie: AKS Mikołów awansował do IV Ligi!

W sobotnie popołudnie mikołowska AKSa rozegrała swój ostatni mecz wyjazdowy w tym sezonie. Przy bardzo wietrznej pogodzie podejmowali w tyskich Cielmicach zespół Ogrodnika.

Do Mikołowa w sobotnie przedpołudnie przybyła ekipa Sokoła z Woli.

Po sobotnim wyjeździe do Pszczyny sytuacja się skomplikowała.

Tabela - I zespół

Miejsce Nazwa Mecze Zwy. Rem. Por Br. + Br. - Br. +/- Punkty
1 Slavia Ruda Śląska 2 2 0 0 5 2 3 6
2 Sarmacja Będzin 2 1 1 0 3 0 3 4
3 MKS Śląsk Świętochłowice 2 1 1 0 4 2 2 4
4 Szombierki Bytom 2 1 1 0 2 0 2 4
5 Gwarek Ornontowice 2 1 0 1 5 3 2 3
6 Warta Zawiercie 2 1 0 1 3 3 0 3
7 Znicz Kłobuck 2 1 0 1 2 3 -1 3
8 Unia Dąbrowa Górnicza 2 1 0 1 3 3 0 3
9 Ruch Radzionków 2 1 0 1 4 1 3 3
10 RKS Grodziec 2 1 0 1 3 5 -2 3
11 Przemsza Siewierz 2 0 2 0 3 3 0 2
12 Unia Kosztowy 2 0 2 0 1 1 0 2
13 Raków II Częstochowa 2 0 1 1 2 3 -1 1
14 AKS Mikołów 2 0 1 1 0 2 -2 1
15 Polonia Poraj 2 0 1 1 1 4 -3 1
16 Drama Zbrosławice 2 0 0 2 1 7 -6 0
awans   spadek

Skład - I zespół

Mateusz Bąk

Michał Biernacki

Robert Brysz

Mateusz Bukowiec

Kamil Drabik

Paweł Drapała

Sebastian Duda

Patryk Durnaś

Przemysław Gałecki

Saba Jikia

Jarosław Kowalski

Mateusz Kruk

Mateusz Kurdziel

Mateusz Majsner

Mateusz Małek

Wojciech Oltman

Michał Pawełczyk

Marcin Piekarz

Piotr Piszczek

Adrian Plasan

Wojciech Przybylski

Mateusz Sikora

Bartosz Soliński

Adrian Sopniewski

Paweł Szary

Łukasz Szczepek

Borys Walczak

Mateusz Zamojda

Terminarz - I zespół

Kolejka Data i czas Mecz Wynik
Kolejka 1
1 2019-08-10 00:00:00 Raków II Częstochowa - Przemsza Siewierz 1 : 1
1 2019-08-10 00:00:00 Drama Zbrosławice - Slavia Ruda Śląska 1 : 3
1 2019-08-10 17:00:00 AKS Mikołów - MKS Śląsk Świętochłowice 0 : 2
1 2019-08-10 00:00:00 Sarmacja Będzin - Unia Dąbrowa Górnicza (wo) 3 : 0
1 2019-08-10 00:00:00 Polonia Poraj - Unia Kosztowy 1 : 1
1 2019-08-10 00:00:00 Szombierki Bytom - Warta Zawiercie 2 : 0
1 2019-08-10 00:00:00 Gwarek Ornontowice - RKS Grodziec 4 : 1
1 2019-08-11 00:00:00 Znicz Kłobuck - Ruch Radzionków 1 : 0
Kolejka 2
2 2019-08-17 00:00:00 MKS Śląsk Świętochłowice - Przemsza Siewierz 2 : 2
2 2019-08-17 00:00:00 RKS Grodziec - Raków II Częstochowa 2 : 1
2 2019-08-17 00:00:00 Slavia Ruda Śląska - Gwarek Ornontowice 2 : 1
2 2019-08-18 00:00:00 Ruch Radzionków - Drama Zbrosławice 4 : 0
2 2019-08-17 00:00:00 Warta Zawiercie - Znicz Kłobuck 3 : 1
2 2019-08-17 00:00:00 Unia Kosztowy - Szombierki Bytom 0 : 0
2 2019-08-17 00:00:00 Unia Dąbrowa Górnicza - Polonia Poraj 3 : 0
2 2019-08-17 17:00:00 AKS Mikołów - Sarmacja Będzin 0 : 0
Kolejka 3
3 2019-08-24 00:00:00 Sarmacja Będzin - MKS Śląsk Świętochłowice :
3 2019-08-25 17:00:00 Polonia Poraj - AKS Mikołów :
3 2019-08-24 00:00:00 Szombierki Bytom - Unia Dąbrowa Górnicza :
3 2019-08-24 00:00:00 Znicz Kłobuck - Unia Kosztowy :
3 2019-08-24 00:00:00 Drama Zbrosławice - Warta Zawiercie :
3 2019-08-24 00:00:00 Gwarek Ornontowice - Ruch Radzionków :
3 2019-08-24 00:00:00 Raków II Częstochowa - Slavia Ruda Śląska :
3 2019-08-24 00:00:00 Przemsza Siewierz - RKS Grodziec :
Kolejka 4
4 2019-08-31 00:00:00 MKS Śląsk Świętochłowice - RKS Grodziec :
4 2019-08-31 00:00:00 Slavia Ruda Śląska - Przemsza Siewierz :
4 2019-08-31 00:00:00 Ruch Radzionków - Raków II Częstochowa :
4 2019-09-01 00:00:00 Warta Zawiercie - Gwarek Ornontowice :
4 2019-08-31 00:00:00 Unia Kosztowy - Drama Zbrosławice :
4 2019-08-24 00:00:00 Unia Dąbrowa Górnicza - Znicz Kłobuck :
4 2019-08-31 17:00:00 AKS Mikołów - Szombierki Bytom :
4 2019-08-31 00:00:00 Sarmacja Będzin - Polonia Poraj :

Wspierają nas:

Bank MBS
MOSIR
Vega Sport
CamMedia
Mikołów
FREE TV