PIŁKA NOŻNA

"ZINA" Liga Okręgowa

27.10.2018r, 14:00

 Sokół Wola - AKS MIKOŁÓW

(Wola)

2d 24h 32min 11s

PIŁKA NOŻNA

Klasa A

27.10.2018r, 11:00

Grunwald Ruda Śl. - AKS II MIKOŁÓW

(Ruda Śląska)

2d 24h 32min 11s

PIŁKA NOŻNA

III Liga Kobiet

27.10.2018r, 11:00

MKS Myszków - AKS MIKOŁÓW 

(Myszków)

2d 24h 32min 11s

W siódmej kolejce piłkarze wicelidera tabeli udali się na katowicki "Rapid" aby na sztucznej nawierzchni zmierzyć się ze Spartą Katowice.

 ZOSTAŃ NASZYM PATRONEM! Wspieraj swój lokalny klub!

Spotkanie ciekawsze było w pierwszej połowie bowiem zobaczyliśmy w niej dwie bramki oraz bardziej zaangażowanych gospodarzy. W drugiej połówce zdecydowanie przeważali mikołowianie ale swojej dominacji nie potrafili wykazać ilością zdobytych bramek. 

Mimo braku kilku podstawowych zawodników nikt w ekipie AKSy o tym nie myślał. Ze składu na ten mecz wypadło dwóch środkowych defensorów: Kubisz leczy uraz mięśniowy a Sikora jest chory. Nie było również w składzie Prusa. Trener Molek dokonał roszad, które pokazały, że skład choć jest szczupły to jednak bardzo wyrównany. Początek spotkania to przyzwyczajanie się do widocznie zniszczonej już sztucznej nawierzchni, której głównym składnikiem były wszechobecne gumowe drobiny, które praktycznie całkowicie zakrywały resztki sztucznej trawy. Znający swój obiekt Spartanie uczyć się murawy nie musieli i to oni częściej atakowali. Mikołowscy zawodnicy szybko do warunków się przystosowali i zaczynali coraz śmielej nacierać na bramkę katowiczan. Swoją wyższość pokazali w 33. minucie spotkania kiedy to po dośrodkowaniu Zamojdy piłkę w polu karnym Sparty opanował Kopytko i zdołał umieścić ją w bramce. 7 minut później drugiego gola dla AKSy zdobył niezawodny w tym sezonie Biernacki, który otrzymał fantastyczne podanie od Kopytki. Na przerwę faworyci tego spotkania schodzili więc w fantastycznych nastrojach. Druga część spotkania toczyła się praktycznie cały czas pod dyktando AKS. Spartanie wyprowadzali co prawda kilka akcji ale to Mikołów zadał ostateczny cios a zrobił to w 90 minucie po akcji, którą wykończył Frankowski.

Sparta Katowice - AKS Mikołów 0:3 (0:2)

bramki: Łukasz Kopytko 33', Michał Biernacki 40', Tomasz Frankowski 90'

Skład AKS: Patryk Kierlin - Paweł Lesik (90' Marcin Strzoda), Wojciech Przybylski, Mateusz Zamojda, Wojciech Oltman, Łukasz Kopytko (72' Daniel Olszewski), Tomasz Frankowski, Dawid Mazurek, Michał Biernacki (80' Patryk Wieczorek), Marcin Piekarz, Robert Brysz. 

Na ławce rezerwowych pozostał Łukasz Szczepek.

SUBSKRYBUJ KANAŁ NA YOUTUBE.pl ! 

===

W niedzielnym spotkani katowickiej Klasy "A" druga drużyna AKS pokonała na wyjeździe Stadion Śląski Chorzów 1:2 a obie bramki zdobył Paweł Wyrobek.

=

W III Lidze Kobiet mikołowianki zremisowały na wyjeździe z Polonią Tychy 2:2. Bramki strzeliły Klaudia Heblik i Elżbieta Dylla.

Tabela - I zespół

Miejsce Nazwa Mecze Zwy. Rem. Por Br. + Br. - Br. +/- Punkty
1 AKS Mikołów 12 11 0 1 34 7 27 33
2 Pogoń Imielin 12 8 2 2 26 12 14 26
3 Podlesianka Katowice 12 8 2 2 24 6 18 26
4 Sparta Katowice 12 7 3 2 32 15 17 24
5 Fortuna Wyry 12 5 5 2 19 12 7 20
6 Iskra Pszczyna 12 6 1 5 18 17 1 19
7 Urania Ruda Śląska 12 6 0 6 25 31 -6 18
8 MKS Lędziny 12 5 3 4 18 14 4 18
9 LKS Studzienice 12 5 2 5 26 30 -4 17
10 MK Górnik Katowice 12 5 1 6 20 22 -2 16
11 Piast Bieruń Nowy 12 5 0 7 17 16 1 15
12 Sokół Wola 12 4 2 6 25 25 0 14
13 Górnik 09 Mysłowice 12 3 0 9 16 36 -20 9
14 Ogrodnik Cielmice 12 2 2 8 8 27 -19 8
15 LKS Łąka 12 2 1 9 13 34 -21 7
16 Wyzwolenie Chorzów 12 1 2 9 16 33 -17 5
awans  

Skład - I zespół

Robert Brysz

Tomasz Frankowski

Paweł Janoszka

Sebastian Jastrzębski

Łukasz Kopytko

Sebastian Kubisz

Wojciech Oltman

Piotr Piszczek

Robert Prus

Wojciech Przybylski

Marcin Strzoda

Łukasz Szczepek

Patryk Wieczorek

Paweł Wyrobek

Mateusz Zamojda

Daniel Olszewski

Marcin Piekarz

Patryk Kierlin

Mateusz Sikora

Dawid Mazurek

Sebastian Duda

Adrian Sopniewski

Michał Biernacki

Paweł Lesik

Michał Czyż

Łukasz Zgliński

Terminarz - I zespół

Kolejka Data i czas Mecz Wynik
Kolejka 1
1 2018-08-11 17:00:00 LKS Studzienice - Ogrodnik Cielmice 3 : 0
1 2018-08-12 17:00:00 Fortuna Wyry - Iskra Pszczyna 3 : 1
1 2018-08-11 17:00:00 Sparta Katowice - MKS Lędziny 2 : 3
1 2018-08-11 17:00:00 Górnik 09 Mysłowice - Podlesianka Katowice 1 : 2
1 2018-08-11 17:00:00 Urania Ruda Śląska - Piast Bieruń Nowy 1 : 0
1 2018-08-11 17:00:00 Sokół Wola - LKS Łąka 4 : 3
1 2018-08-11 17:00:00 Pogoń Imielin - MK Górnik Katowice 2 : 1
1 2018-08-11 17:00:00 Wyzwolenie Chorzów - AKS Mikołów 2 : 4
Kolejka 2
2 2018-08-15 17:00:00 AKS Mikołów - MK Górnik Katowice 4 : 0
2 2018-08-15 17:00:00 LKS Łąka - Pogoń Imielin 1 : 3
2 2018-08-15 17:00:00 Piast Bieruń Nowy - Sokół Wola 2 : 0
2 2018-08-15 17:00:00 Podlesianka Katowice - Urania Ruda Śląska 5 : 0
2 2018-08-15 17:00:00 MKS Lędziny - Górnik 09 Mysłowice 3 : 0
2 2018-08-15 17:00:00 Iskra Pszczyna - Sparta Katowice 1 : 2
2 2018-08-15 17:00:00 Ogrodnik Cielmice - Fortuna Wyry 1 : 1
2 2018-08-15 17:00:00 Wyzwolenie Chorzów - LKS Studzienice 1 : 2
Kolejka 3
3 2018-08-19 17:00:00 LKS Studzienice - AKS Mikołów 0 : 4
3 2018-08-18 17:00:00 Fortuna Wyry - Wyzwolenie Chorzów 0 : 0
3 2018-08-18 17:00:00 Sparta Katowice - Ogrodnik Cielmice 6 : 2
3 2018-08-18 17:00:00 Górnik 09 Mysłowice - Iskra Pszczyna 1 : 3
3 2018-08-18 17:00:00 Urania Ruda Śląska - MKS Lędziny 2 : 1
3 2018-08-18 17:00:00 Sokół Wola - Podlesianka Katowice 0 : 1
3 2018-08-18 17:00:00 Pogoń Imielin - Piast Bieruń Nowy 3 : 1
3 2018-08-18 17:00:00 MK Górnik Katowice - LKS Łąka 6 : 1
Kolejka 4
4 2018-08-25 17:00:00 AKS Mikołów - LKS Łąka 4 : 0
4 2018-08-25 17:00:00 Piast Bieruń Nowy - MK Górnik Katowice 3 : 1
4 2018-08-25 17:00:00 Podlesianka Katowice - Pogoń Imielin 0 : 2
4 2018-08-25 17:00:00 MKS Lędziny - Sokół Wola 2 : 2
4 2018-08-25 17:00:00 Iskra Pszczyna - Urania Ruda Śląska 4 : 2
4 2018-08-26 17:00:00 Ogrodnik Cielmice - Górnik 09 Mysłowice 2 : 0
4 2018-08-26 11:00:00 Wyzwolenie Chorzów - Sparta Katowice 2 : 2
4 2018-08-26 17:00:00 LKS Studzienice - Fortuna Wyry 2 : 2
Kolejka 5
5 2018-09-02 16:00:00 Fortuna Wyry - AKS Mikołów 2 : 1
5 2018-09-01 18:30:00 Sparta Katowice - LKS Studzienice 1 : 0
5 2018-09-01 16:00:00 Górnik 09 Mysłowice - Wyzwolenie Chorzów 3 : 1
5 2018-09-01 11:00:00 Urania Ruda Śląska - Ogrodnik Cielmice 2 : 0
5 2018-09-01 11:00:00 Sokół Wola - Iskra Pszczyna 2 : 3
5 2018-09-01 16:00:00 Pogoń Imielin - MKS Lędziny 2 : 0
5 2018-09-01 11:00:00 MK Górnik Katowice - Podlesianka Katowice 1 : 3
5 2018-09-01 16:00:00 LKS Łąka - Piast Bieruń Nowy 1 : 0
Kolejka 6
6 2018-09-08 16:00:00 AKS Mikołów - Piast Bieruń Nowy 3 : 0
6 2018-09-08 00:00:00 Podlesianka Katowice - LKS Łąka 3 : 0
6 2018-09-08 00:00:00 MKS Lędziny - MK Górnik Katowice 0 : 2
6 2018-09-08 00:00:00 Iskra Pszczyna - Pogoń Imielin 1 : 4
6 2018-09-08 00:00:00 Ogrodnik Cielmice - Sokół Wola 0 : 3
6 2018-09-08 00:00:00 Wyzwolenie Chorzów - Urania Ruda Śląska 1 : 2
6 2018-09-08 00:00:00 LKS Studzienice - Górnik 09 Mysłowice 6 : 2
6 2018-09-08 00:00:00 Fortuna Wyry - Sparta Katowice 1 : 1
Kolejka 7
7 2018-09-15 16:00:00 Sparta Katowice - AKS Mikołów 0 : 3
7 2018-09-15 00:00:00 Górnik 09 Mysłowice - Fortuna Wyry 1 : 0
7 2018-09-15 00:00:00 Urania Ruda Śląska - LKS Studzienice 8 : 1
7 2018-09-15 00:00:00 Sokół Wola - Wyzwolenie Chorzów 5 : 4
7 2018-09-15 00:00:00 Pogoń Imielin - Ogrodnik Cielmice 1 : 1
7 2018-09-15 00:00:00 MK Górnik Katowice - Iskra Pszczyna 0 : 2
7 2018-09-15 00:00:00 LKS Łąka - MKS Lędziny 2 : 2
7 2018-09-15 00:00:00 Piast Bieruń Nowy - Podlesianka Katowice 0 : 3
Kolejka 8
8 2018-09-22 16:00:00 AKS Mikołów - Podlesianka Katowice 1 : 0
8 2018-09-22 00:00:00 MKS Lędziny - Piast Bieruń Nowy 1 : 0
8 2018-09-23 00:00:00 Iskra Pszczyna - LKS Łąka 2 : 0
8 2018-09-22 00:00:00 Ogrodnik Cielmice - MK Górnik Katowice 1 : 3
8 2018-09-22 00:00:00 Wyzwolenie Chorzów - Pogoń Imielin 3 : 2
8 2018-09-23 00:00:00 LKS Studzienice - Sokół Wola 0 : 0
8 2018-09-23 00:00:00 Fortuna Wyry - Urania Ruda Śląska 4 : 1
8 2018-09-23 00:00:00 Sparta Katowice - Górnik 09 Mysłowice 5 : 0
Kolejka 9
9 2018-09-29 16:00:00 Górnik 09 Mysłowice - AKS Mikołów 1 : 3
9 2018-09-29 00:00:00 Urania Ruda Śląska - Sparta Katowice 1 : 5
9 2018-09-29 00:00:00 Sokół Wola - Fortuna Wyry 1 : 2
9 2018-09-29 00:00:00 Pogoń Imielin - LKS Studzienice 2 : 4
9 2018-09-29 00:00:00 MK Górnik Katowice - Wyzwolenie Chorzów 1 : 0
9 2018-09-29 00:00:00 LKS Łąka - Ogrodnik Cielmice 0 : 1
9 2018-09-29 00:00:00 Piast Bieruń Nowy - Iskra Pszczyna 0 : 1
9 2018-09-29 00:00:00 Podlesianka Katowice - MKS Lędziny 0 : 0
Kolejka 10
10 2018-10-06 16:00:00 AKS Mikołów - MKS Lędziny 2 : 1
10 2018-10-06 00:00:00 Iskra Pszczyna - Podlesianka Katowice 0 : 0
10 2018-10-06 00:00:00 Ogrodnik Cielmice - Piast Bieruń Nowy 0 : 1
10 2018-10-06 00:00:00 LKS Studzienice - MK Górnik Katowice 1 : 4
10 2018-10-06 00:00:00 Fortuna Wyry - Pogoń Imielin 0 : 2
10 2018-10-06 00:00:00 Sparta Katowice - Sokół Wola 4 : 2
10 2018-10-06 00:00:00 Górnik 09 Mysłowice - Urania Ruda Śląska 5 : 3
10 2018-10-06 00:00:00 Wyzwolenie Chorzów - LKS Łąka 0 : 3
Kolejka 11
11 2018-10-13 15:00:00 Urania Ruda Śląska - AKS Mikołów 1 : 4
11 2018-10-13 00:00:00 Sokół Wola - Górnik 09 Mysłowice 5 : 2
11 2018-10-13 00:00:00 Pogoń Imielin - Sparta Katowice 0 : 0
11 2018-10-13 00:00:00 MK Górnik Katowice - Fortuna Wyry 1 : 1
11 2018-10-13 00:00:00 LKS Łąka - LKS Studzienice 2 : 6
11 2018-10-13 00:00:00 Piast Bieruń Nowy - Wyzwolenie Chorzów 6 : 1
11 2018-10-13 00:00:00 Podlesianka Katowice - Ogrodnik Cielmice 4 : 0
11 2018-10-13 00:00:00 MKS Lędziny - Iskra Pszczyna 2 : 0
Kolejka 12
12 2018-10-20 15:00:00 AKS Mikołów - Iskra Pszczyna 1 : 0
12 2018-10-20 00:00:00 Ogrodnik Cielmice - MKS Lędziny 0 : 3
12 2018-10-20 00:00:00 Wyzwolenie Chorzów - Podlesianka Katowice 1 : 3
12 2018-10-20 00:00:00 LKS Studzienice - Piast Bieruń Nowy 1 : 4
12 2018-10-20 00:00:00 Fortuna Wyry - LKS Łąka 3 : 0
12 2018-10-20 00:00:00 Sparta Katowice - MK Górnik Katowice 4 : 0
12 2018-10-20 00:00:00 Górnik 09 Mysłowice - Pogoń Imielin 0 : 3
12 2018-10-20 00:00:00 Urania Ruda Śląska - Sokół Wola 2 : 1
Kolejka 13
13 2018-10-27 15:00:00 Sokół Wola - AKS Mikołów :
13 2018-10-27 00:00:00 Pogoń Imielin - Urania Ruda Śląska :
13 2018-10-27 00:00:00 MK Górnik Katowice - Górnik 09 Mysłowice :
13 2018-10-27 00:00:00 LKS Łąka - Sparta Katowice :
13 2018-10-27 00:00:00 Piast Bieruń Nowy - Fortuna Wyry :
13 2018-10-27 00:00:00 Podlesianka Katowice - LKS Studzienice :
13 2018-10-27 00:00:00 MKS Lędziny - Wyzwolenie Chorzów :
13 2018-10-27 00:00:00 Iskra Pszczyna - Ogrodnik Cielmice :
Kolejka 14
14 2018-11-03 14:00:00 AKS Mikołów - Ogrodnik Cielmice :
14 2018-11-03 00:00:00 Wyzwolenie Chorzów - Iskra Pszczyna :
14 2018-11-03 00:00:00 LKS Studzienice - MKS Lędziny :
14 2018-11-03 00:00:00 Fortuna Wyry - Podlesianka Katowice :
14 2018-11-03 00:00:00 Sparta Katowice - Piast Bieruń Nowy :
14 2018-11-03 00:00:00 Górnik 09 Mysłowice - LKS Łąka :
14 2018-11-03 00:00:00 Urania Ruda Śląska - MK Górnik Katowice :
14 2018-11-03 00:00:00 Sokół Wola - Pogoń Imielin :
Kolejka 15
15 2018-11-10 13:30:00 Pogoń Imielin - AKS Mikołów :
15 2018-11-10 00:00:00 MK Górnik Katowice - Sokół Wola :
15 2018-11-10 00:00:00 LKS Łąka - Urania Ruda Śląska :
15 2018-11-10 00:00:00 Piast Bieruń Nowy - Górnik 09 Mysłowice :
15 2018-11-10 00:00:00 Podlesianka Katowice - Sparta Katowice :
15 2018-11-10 00:00:00 MKS Lędziny - Fortuna Wyry :
15 2018-11-10 00:00:00 Iskra Pszczyna - LKS Studzienice :
15 2018-11-10 00:00:00 Ogrodnik Cielmice - Wyzwolenie Chorzów :

Wspierają nas:

Bank MBS
MOSIR
Vega Sport
CamMedia
LaserCup
Patronite